آموزش های قرآن

۴۰ راه ترک خود ارضایی حاد ، تضمینی !!! | معجزات قرآن

ترک خودارضایی

ترک اعتیاد خود ارضایی

اگر تصمیم به ترک خود ارضایی حاد خود گرفته اید وقت بگذارید و کل متن را بخوانید …
قبل از اینکه راهکار ها را ارائه دهیم اولین کار اینکه حتما موارد زیر را انجام دهید :
۱ – تمام راهکار های ترک خود ارضایی را تست کنید .

۲ – تاثیر راهکار ها را بر خود ببینید ! شاید لازم باشد برخی راهکارها را چند بار تست کنید . مواردی که دیدید بی تاثیر و یا کم تاثیر است را چند بار دیگر تست کنید .

۳ – لیست تهیه کنید داشتن لیست مهم است ! لیستی از مهم ترین راهکارهایی که در شما تاثیر مثبت داشته را در گوشی یا جایی ‌که دسترسی به ان راحت است بنویسید  .

۴ – تا میتوانید راهکارهایی ‌که نوشته اید را تمرین کنید ، زمانی شما موفق خواهید شد که راهکار ها را تکرار کنید .

۵ – تمامی راهکارها بایستی سبک زندگی شما شود . سبک زندگی شما و تمرین ها باید به صورتی باشد که در روز بدانید چه کارهایی انجام دهید و روز خود را چطور تنظیم کنید که تحریک نشده و اگر تحریک شدید چه کارهایی انجام دهید .

۱۰۰ ٪ گارانتی و ضمانت میدهیم اعتیاد خود ارضایی را ترک میکنید

.
رابطه زن و مرد شمشیری دو لبه است یک لبه انحرافاتی است که شیطان از ان برای منحرف کردن انسان و از بین بردن بنیان خانواده و انسانیت استفاده میکند همین روابط زن و مرد است و روی دیگر ان رابطه زن و شوهری می باشد ‌که حفظ جامعه بشری از انحرافات و وابستگی زن و شوهر و قوی کردن بنیان خانواده و سلامت بدن و دین به ان مرتبط است .

ما ۱۰۰ درصد به شما گرانتی و ضمانت می دهیم که با رعایت این نکات اموزشی حتی شدید ترین خودارضایی ها را بتوانید ترک کنید ولی این کار نیاز به برنامه ریزی ، تغییر سبک زندگی ، نوشتن نکات و عزم جدی است .

۱ – ازدواج کنید

اولین اصل و مهم ترین اصل برای جلوگیری از استمناء ازدواج است همانطور که در احادیث هم داریم برای نوجوان دو سوم و برای جوان نیمی از حفظ دین او بستگی به ازدواج دارد که با ازدواج ، این مقدار از دین او حفظ خواهد شد .
و نیز در احادیث داریم که کسی به دلیل فقر تن به ازدواج نمی دهد نسبت به خداوند بد گمان شده است چرا که خداوند در قرآن فرموده است که ازدواج انسان را از فقر نجات می دهد ، بدانید بدگمانی به این معناست که روزی من دست خودم است نه خداوند .
نکته دیگر این است که انسان تنبل و بی فکر ، از این قاعده مستثنا است چرا که با نشستن و منتظر روزی بودن هم کاری از پیش نمیرود ، پس باید به فکر بود و کار کرد و به فکر ازدواج بود ، باقی امر دست پروردگار عالم است و اوست که روزی رسان است.

اگر در صورتی که به هر دلیلی شخص نمیتواند ازدواج کند و درگیر اعتیاد خودارضایی می باشد یا بایستی ازدواج موقت را انتخاب کند و یا در صورتی که شرایط برای اینکار محیا نبود بایستی راهکار های ما را به کار بگیرد .
نکته اخر درباره ازدواج این است که منتظر ماندن برای بهترین شرایط و اینکه من حتما باید خانه و حساب مالی پر و … داشته باشم نیز از مصادیق دیرانداختن ازدواج است . اگر شرایط فکری و کاری مناسبی دارید ، اقدام کنید حساب بانکی مناسب ، خانه ، وسیله نقلیه و … بعد از ازدواج می آید.

۲ – زمانی که تحریک می شوید یا خود ارضایی میکنید را جایی بنویسید

وقت بگذارید و بررسی و فکر کنید در چه مواقعی شما تحریک می شوید و یا در چه شرایطی دست به استمنا میزنید .
مهم است که بدانید معمولا کجاها دست به خودارضایی میزنید که بتوانید سعی کنید در آن شرایط نباشید .
و حتی مهم تر از آن این است که بدانید چه می شود و کجاها و در چه شرایطی تحریک می شوید چرا که شما باید اول از همه تحریک نشوید تا به سمت خود ارضایی نروید .
به این لیست تا اخر اموزش ترک خود ارضایی نیاز داریم  چرا که باید در این مواقع از راهکار های مناسب هر موقعیت نوشته شده از لیست ، استفاده کنید و برنامه ریزی کنید که عوامل و مواقع تحریک را از پیش شناسایی و برنامه ریزی برای مقابله مناسب با ان ها انجام دهید .
بدانید و مطمئن باشید بیشترین کمک را خودتان میتوانید به خودتان انجام بدهید .
حال که تصمیم گرفته اید عزم جدی داشته باشید تنبلی نکنید دو لیست گفته شده (  مواقع تحریک یا خود ارضایی / و لیست راهکارهای موثر در شما ) را تهیه کنید .

۳ – اعتماد به نفس بیجا ممنوع

بایستی بدانید با چه نیاز و قوای قدرتمندی در وجود خود و از طرفی دیگر با چه وسوسه ها و تیرهای سنگینی از طرف شیطان ، دشمن قسم خورده انسان و دشمن اشکار خود ، در حال مبارزه هستید و تصمیم بر شکست آن دارید ، هر کجا و هر کسی به شما گفته ‌است که سخت نگیرید به خود اعتماد داشته باشید مشکل برطرف می شود و خود ارضایی را ترک خواهید کرد بدانید که هرگز اینطور نخواهد بود و گرنه اگر به همین راحتی قرار بود ترک اعتیاد کنید الان در حال خواندن این مطالب نبودید نیاز به عزم بسیار بسیار جدی و برنامه ریزی قوی خواهید بود .

۴ – حذف عامل تحریک

اولین و مهم ترین راهکار حذف عامل تحریک است . اگر به این نکته عمل نکردید و عکس ها و فیلم ها و فیلتر شکن هاو … را پاک نکردید ، قطعا میتوان گفت باقی راهکار ها را کنار بگذارید و وقت خود را تلف نکنید چرا که نمیشود عامل گناه باشد و شما قصد ترک این گناه را داشته باشید .
وجود عامل گناه در روند ترک اعتیاد خودارضایی همراه با عامل تحریک فایده ای نداشته و قابل بازگشت است و هدف ما این است که ما خودارضایی را بدون بازگشت ترک کنیم . اگر شرایطی است که عامل تحریک به راحتی قابل برگشت است باید سعی کنید تا میتوانید دسترسی به آن را سخت کنید.

هر وقت واقعا از دست خود و این اعتیاد خسته شدید بدون فوت وقت نسبت به پاک کردن عوامل مختلف تحریک اقدام کنید به طوری که قابل بازگشت نباشد .

عوامل مختلف که ممکن است محرک باشد و بایستی از بین برود میتواند عوامل زیر می باشد :
۱ – پاک کردن هیستوری های مرورگر و اینستاگرام چرا که سرچ های انجام شده به راحتی در دسترس است
۲ – پاک کردن فیلتر شکن و یوتیوب و سایت های مشکل دار
۳- پاک کردن فیلم ها و عکس ها به صورت Shift+delete که قابل بازگشت از سطل اشغال نباشد و شکاندن سیدی ها و فلش ها

۵ – پاک کردن اکانت شبکه های اجتماعی و ساخت اکانت های جدید

شبکه هایی مانند یوتیوب و اینستاگرام و فیسبوک و … با توجه به علاقه ها و چیز هایی که سرچ میکنید فیلم هایی را به شما پیشنهاد میدهند .
پس حالا که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید باید اکانت جدید بسازید چرا که پیشنهادات این شبکه ها برای قبل از تصمیم به ترک خودارضایی بوده و احتمالا فیلم ها و عکس هایی را به شما پیشنهاد میدهد که موجب تحریک و بازگشت تفکرات جنسی می شود .
پس این مورد هم بدون پاک کردن اکانت قدیمی که پیشنهادات را همچنان برای شما ارسال میکند نمیتوان خودارضایی را ترک کرد.
شما بایستی از تمامی تفکرات و رد پاهایی که شما را به این سو میکشاند دوری کنید .
حتما این مورد را جدی بگیرید .
باز هم اعلام میگوییم حتما این مورد را جدی بگیرید ، اکانت جدید نسازید نمی توانید خودارضایی را ترک کنید .

۶ – بدترین گناه یاس از رحمت خداوند است

در ابتدا و در طول مراحل ترک اعتیاد خود باید بدانید بدترین گناه و نابخشوده ترین گناه در اسلام که ممکن است انسان مرتکب شود نا امیدی و یاس از رحمت خداوند است .
خداوند نه تنها کسی که توبه کرده را میبخشد بلکه او را دوست خواهد داشت این را میتوانید در کل قرآن که کلام خداوند است و تمام احادیث مشاهده کنید .
راهی که شما در ان قدم گذاشته اید راهی است به سمت اینکه معشوقه خداوند شوید نه تنها خداوند شما را خواهد بخشید بلکه شما را دوست خواهد داشت و این برخلاف چیزی است که شیطان علاوه بر تفکرات جنسی و الوده به شما القا خواهد کرد که شما بخشیده نخواهید شد چرا که شدت گناه و تکرار زیاد گناه شما بسیار است و شما را در نظر پروردگار عالم انسان بدی هستید . پس از خداوند کمک بگیرید و با قدرت تمام این نکات گفته شده و تست شده را انجام دهید و مطمئن باشید با کمک خداوند و بالا بردن تحمل خود قطعا این گناه را ترک و توبه شما قبول خواهد شد .
بدانید شیطان است که با این یاس ها نگذاشته شما خودارضایی را ترک کنید .
ایا میدانستید که مهم ترین عاملی که انسان استغفار و توبه نمیکند چیست ؟ بله درست است همین است که انسان ایمان ندارد که اگر هزار بار هم گناه کرده باشم توبه کنم خداوند قطعا من را خواهد بخشید .
همین که الان تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید خود نشانه خوبی از سمت خداوند است .

۷ – خوردن دارو عوارض دارد

از خوردن دارو پرهیز کنید چرا که خوردن دارو عوارض خواهد داشت و این کار در حکم پاک کردن صورت مساله می باشد چرا که شما باید نفس خود و ذهن خود را در برابر این گونه مسائل قوی کنید و سبک زندگی خود را بر این اساس تغییر دهید و حتی در بسیاری از موارد ترک دارو باعث می شود شما دوباره تحریک شوید و یا به اندام های جنسی ، قدرت جنسی ، باروری و یا دیگر اندام های بدن خود اسیب بزنید و در زندگی مشترک اینده خود با مشکل مواجه شوید .

۸- اصلاح موی بدن

برخی افراد هستند که با اطلاح موی بدن خود تحریک پذیری بیشتری پیدا کرده و برخی دیگر شاید برعکس این موضوع باشد .
حتما طوری موی بدن را اصلاح کنید که میدانید کمترین تحریک پذیری را خواهید داشت . اگر شما از ان دسته از افرادی هستید که با زدن موی بدن تحریک می شوید سعی کنین مقداری که باعث تحریک شما نمی شود را پیدا کنید و به آن مقدار اصلاح کنید که باعث تحریک شما نشود .

۹ – پل پشت سر را خراب کنید

دسترسی به مواردی که قابل برگشت هست را سخت کنید مثلا قبل از اینکه بدانید روزی قرار است در خانه تنها باشید برای ان زمان برنامه بریزی و در خانه تنها نمانید .
اگر میتوانید جای کامپیوتر خود را در پذیرایی و یا جمع و جای شلوغ قرار دهید .
فیلتر شکن هایی که سرعت بالایی دارند را از گوشی حذف و یا اگر نیاز به بررسی و باز کردن فیلتر شکن بودید این کار را از طریق گوشی شخص دیگری انجام دهید .
سعی کنید فیلم های معمولی که ممکن است تحریک کننده در ان وجود دارد نگاه نکنید حتی لباس نامناسب نیز میتواند سراغازی برای تحریک باشد پس حتی فیلم هایی که افراد دارای پوشش نامناسب دارند را نیز کنار بگذاریدترک اعتیاد به خودارضایی نیاز به احتیاط شدیدی دارد .
یعنی اپلیکیشن های شبکه اجتماعی را در جایی دور از دسترس و سخت قرار دهید و یا رمز برای اپلیکیشن قرار دهید همچنین شما می توانید اپلیکیشن ها را Logout کنید که برای بار دوم استفاده سخت تر باشد.
برای وضعیت نت گوشی هم میتوانید اینترنت را در حالت e قرار دهید .
این ها مثال هایی برای شما بود شما میتوانید با توجه به مواردی که ممکن است به خودارضایی شما کمک کند و یا شما را تحریک کند راه حل هایی طراحی کنید که دسترسی حذف یا سخت باشد .

۱۰ –  وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنا إِنَّهُ کانَ فاحِشَهً وَ ساءَ سَبِیلًا

در ایه ۳۲ سوره اسرا قرآن کریم داریم( و هرگز به عمل زنا نزدیک نشوید، که کاری بسیار زشت و راهی بسیار ناپسند است)
به این معنا که نزدیک شدن به این گونه مسائل هم درست و جایز نیست چرا که کششی که در این مسائل وجود دارد شما را به سمت گناه پیش خواهد برد
پس برای خودارضایی نیز نباید حتی به تفکرات و عکس ها و فیلم ها نیز نزدیک شد چرا که برخی شاید پیش خود اینگونه بگویند که من عکس را باز میکنم ولی در برابر خودارضایی و حتی تحریک شدن مبارزه میکنم و نفس خود را حفظ میکنم .
نمی شود و نمی توانید !
این یکی از حربه های شیطان است که شما را به این سمت سوق میدهد و میگوید باز کن ببین تحمل و صبر کن و خود را کنترل کن .
ولی خداوند در این ایه اشاره به این دارند که حتی نزدیک نشوید
و نیز در ایه ۳۰ سوره نور نیز داریم :
قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى‌ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما یَصْنَعُونَ
(ای رسول ما) مردان مؤمن را بگو تا چشمها (از نگاه ناروا) بپوشند و فروج و اندامشان را (از کار زشت با زنان) محفوظ دارند که این بر پاکیزگی (جسم و جان) آنان اصلح است، و البته خدا به هر چه کنید کاملا آگاه است.
و این چیزی است که درباره عدم نگاه کردن برای تحریک شدن صحبت کردیم.
پس مراقب نگاه تان شدیدا باشید !

۱۱ – بک گراند گوشی خود را به عکسی دینی یا خدایی تغییر دهید.

تغییر دادن پس زمینه گوشی شما به نام خداوند و یا عکسی مذهبی و تاثیر گذار از نظر خودتان ، شما را در هنگام تحریک و رفتن به سمت عکس و فیلم های محرک گوشزد کرده و باز میدارد و این را یاداوری میکند که خداوند شما را می بیند
این دو ایه پیشنهاد ما برای بک گراند گوشی یا عکس دیوار یا کامپیوتر شما می باشد :
ایه ۱۴ سوره علق
أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى‌
آیا او نمى‌داند که خداوند مى‌بیند.
ایه ۱۳ سوره نوح
ما لَکُمْ لا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقارا
چرا شما مردم خدا را به عظمت و وقار باور ندارید؟

۱۲ – در اتاق را باز بگذارید

چه در خواب و چه در مواقع بیداری سعی کنید از تنهایی گریزان باشید و همیشه در اتاق را با بگذارید درب اتاق بسته شده شما را به تنهایی و افکار بعد سوق می دهد سعید باید شود که ترجیحاً از تمامی عوامل محیطی خطرساز برای استمنا جلوگیری شود

۱۳- دور شدن از فضا و تفکرات جنسی

تا میتوانید از کسانی که شما را به یاد این تفکرات می اندازند دور شوید .
همچنین شما باید از صحبت کردن درباره مسائل جنسی و صحبت هایی که باعث تحریک شما می شود خودداری کنید .
چون این عامل نیز می تواند سراغازی برای تحریک شدن شما باشد و این اشخاص میتوانند شما را به دلیل تفکرات مسموم از ترک اعتیاد دور کنند.

۱۴ – برای روز خود برنامه ریزی فشرده داشته باشید

برنامه پر داشتن و خالی از هر گونه  وقت اضافه داشتن در طول روز می تواند شما را از تفکرات جنسی و فکر کردن به این گونه مسائل دور کند
سعی کنید در مواقعی که تحریک جنسی زیاد تری دارید ، برنامه های جذاب و تفریحی در برنامه خود بگنجانید تا این جذابیت فکر شما را از این تفکرات دور و سرخوشی از این برنامه ها ذهن شما را شاد کرده و از این فضا دور شوید .
پر کردن تمام روز از کار و برنامه های غیر جذاب ، ذهن
شما را خسته می کند پس غیر از برنامه ها روتین روزانه برنامه های تفریحی و جذاب نیز بریزید .

۱۵- ساکن و راحت نباشید

در زمانی که کمی تحریک هستید تا میتوانید سعی کنید که ساکن و در حالت خیلی راحت و بیکار نباشید .
یک گوشه نشستن و بیکاری و انرژی ذخیره شده در بدن ، شما را به سمت تفکرات شیطانی سوق خواهد داد . پس سعی کنید تا میتوانید بیکار و راحت جایی ننشینید ، مبل راحتی ، تشک و تخت خواب ، حالت دراز کش در منزل و یا روی صندلی و حالت راحت شما را تحریک به این کار خواهد کرد پس تا میتوانید راحت و آسوده و بیکار گوشه ای ننشینید . انرژی ذخیره شده و اماده سازی شده برای تحریک را همان در اغاز با ورزش سنگین از بین ببرید و نیز سرویس رفتن را فراموش نکنید.
در صورتی که دیدید در گوشه ای نشستید و در حال تحریک هستید انفجاری عمل کنید و بلافاصله و بدون فکر از جای خود بلند شوید و به کاری مشغول شوید .

۱۶- از انگیزه ها و حواس پرت کن ها و غافل نشوید !

سعی کنید لیستی از چیزهایی را که قدرت جنسی شما را به یکباره کم میکند تهیه کنید که بسیار با این لیست کار دارید .
این لیست بر اساس شخصیت شما متفاوت است به این معنی که برخی با در لحظه تحریک با تماس گرفتن و یا صحبت کردن با شخصی مخصوصا موضوعات جذاب که شخص به ان علاقه دارد تحریک را از روی خود بردارد و صحبت کردن حواس پرت کن شخص باشد .
شاید برخی با بازی کردن عامل تحریک را از خود دور و حواس خود را به بازی داده و کاملا از فضا دور شوند .
برخی شاید عوامل مذهبی فکر ان ها را از گناه دور میکند ، مثلا گوش دادن به سخنرانی مذهبی بلافاصله فشار جنسی آن ها را کاهش میدهد ، برخی دیدن عکس از مکان های مذهبی ، فیلم های مذهبی ، یا حتی علما و روحانیون ، قران کریم ، گوش دادن به مداحی ها ، گوش دادن به سخنرانی ها و در کل مسائل مذهبی و یا برخی افراد دیگر با مسائل مذهبی شاید ذهن آن ها دور نشود و شاید با شنیدن موسیقی عاشقانه و تفکرات عاشقانه ، برخی با یاد خدا ، برخی رفتن به قبرستان و یاد قیامت برخی با دیدن فیلم های اکشن و …. تحریک ان ها کم می شود و یا ذهن ان ها منحرف می شود . پس حتما لیستی از موضوعات مختلف داشته باشید و حسابی خشاب سلاح خود را پر کنید که در هنگام که در جنگ با  تفکرات شیطانی و شیطان هستید از ان ها استفاده کنید و در این جنگ پیروز شوید .

۱۷- ارتباط غیر ضروری با جنس مخالف ممنوع

اگر میتوانید رابطه با جنس مخالف خود را کم کنید
در زمانی که قدرت جنسی فشار آورده است شما مانند انسان تشنه ای میمانید که بایستی تا میتوانید ارتباط حضوری و غیر حضوری که اهمیت زیادی ندارد را کاهش دهید و هر چه ارتباط شما در این زمان بیشتر باشد مانند کسی هستید که تشنه لب به سر چشمه بروید و تشنه برگردید .
خب بالطبع فشار جنسی بیشتر شده و شما را به سمت استمنا سوق میدهد .

۱۸- خود را تنبیه کنید

خود را با تنبیه های مختلف جریمه کنید
اگر گرفتار وسوسه شیطان و خدای ناکرده استمنا شدید خود را تنبیه کنید یکی از بهترین تنبیه ها صدقه دادن است چه بهتر که اگر خمس به گردن دارید خمس بدهید یا رد مظالم نیت کنید و پرداخت کنید. بخشش پول فشار اقتصادی به انسان وارد کرده و مانند تنبیه برای انسان عمل میکند و تفاوت این تنبیه در قالب خمس و رد مظالم و صدقه این است که خشم خداوند را فرو بنشانیم و یا حداقل کمی از خشم خداوند را بابت این گناه بزرگ‌ کم کنیم .
توجه داشته باشید هر چه تنبیه سخت تر و رنج اور تر برای شما باشد برای ترک اعتیاد خودارضایی شما بهتر است .

۱۹- به خود جایزه بدهید

و در صورتی که توانستید مدت طولانی خودارضایی نکنید و یا حتی فشار را از روی خود بردارید ، همان لحظه به خود جایزه بدهید به این صورت که در لحظه ای که بدن در حالت فشار جنسی است و شما گوشی یا عکس مورد نظر را بستید و در برابر وسوسه شیطان پیروز شدید برخیزید و کار ، غذا یا تفریح یا بازی ای را که دوست دارید انجام دهید ، این کار ذهن شما را گول زده و شما مشغول کار دیگری خواهید شد و و ذهن شما از جایزه و اتفاقات خوبی که قرار است در دوری از گناه رخ بدهد شرطی شده و انگیزه برای دوری از گناه به شما خواهد داد.
و ذهن شما به این فکر است که اتفاق بد را با اتفاق خوب جایگزین میکنم و لذت خواهم برد این کار انگیزه قوی در شما ایجاد خواهد کرد .

۲۰ – منتظر جایزه و تنبیه خداوند نیز باشید

یکی از مواردی که می تواند به ترک اعتیاد استمنا کمک کند این است که در زندگی خود علاوه بر تنبیه و تشویق خود منتظر تنبیه و تشویق خداوند نیز باشید ، چرا که وقتی طی یک مرحله به ترک نزدیک می شوید منتظر تشویق و خداوند و برکت در زندگی مادی و معنوی خود باشید و هر وقت دست به استمنا می زنید باید منتظر باشید که تنبیه خداوند فرا برسد شما این را در زندگی خود خواهید دید .
به این نکته دقت کنین خواهید در دوری و نزدیکی به این گناه خداوند نیز شما را تشویق و تنبیه خواهد کرد.
البته بدانید تنبیه خداوند نشانه خوبی است و نشانه این است که خداوند شما را هنوز رها نکرده و برای برگشت به سمت او هنوز با تنبیه به شما گوشزد میکند .
اگر دیدید نه تنها استمنا بلکه هر گناهی میکنید و تنبیه خداوند را نمی بینید نگران این باشید که خدای نکرده پروردگار عالم شما را به حال خود واگذار کرده است.

۲۱ – انفجاری عمل کنید

قبل از تحریک زیاد و سخت ، ترک مکان کنید اگر در مکانی هستید و وسوسه و تحریک به سراغ شما آمده است و یا حتی در صورتی که در حال تماشای صحنه ای یا عکسی یا فیلمی و یا حتی تفکراتی هستید که شما را تحریک میکنید به یک باره بلند شوید و محل ترک کنید و به جمع بروید و یا نرم افزار عکس فیلم یا هر چیز دیگری را ببندید و بلافاصله مشغول کار دیگری تفریحی و کاری شوید این کار باید به صورت یهویی و انفجاری عمل شود وقتی پر انرژی هستید و ساکن نشسته اید ورزش کردن و اب سرد گرفتن روی اندام خود گزینه مناسبی است .

۲۲ – همه چیز را به هم بریزید

بعضی وقت ها میبینید که شیطان شما را فریب داد و دوباره مرتکب گناه شدید و توبه شکستید اینجاست که باید همه چیز را بهم بزنید .
اگر چنین شد سریع محل را ترک کرده غسل کنید ، سریعا توبه و استغفار کنید و هر آنچه شما را به برگشت از توبه کشانده پاک کنید و از بین ببرید و حتما حتما آن شرایط د عوامل را که شما را در این شرایط قرار داده را به خاطر بسپارید که عامل برگشت از توبه شما چه بوده است و از لیست راهکار هایی که ارائه دادیم مقابله با ان ها را پیدا کنید ، که در دفعات بعد راهکار آن را بلد باشید و تکرار نکنید .

۲۳ – شکمتان پر نباشد

شکم پر و انرژی زیاد و خوردن غذاهای پر انرژی ، تحریک شما را بیشتر خواهد کرد سعی کنید تا می‌توانید غذای سبک خورده و شکم تان را پر نکنید . خوردن غذاهایی که گرم است قدرت جنسی را افزایش میدهد . غذاهایی که روی شما تاثیر میگذارد را بشناسید و از ان ها دوری کنید و یا در شرایطی که نمیتوانید مصرف آن را کم کنید .
بستگی به بدن خود باید پیدا کنید چه غذاهایی است که شما را تحریک میکند.

۲۴ – بهترین کمک خودتان هستید

تمامی راهکار کمی به شما کمک خواهد کرد کرد ولی بهترین ترکیب از این تکنیک ها و راهکارها را خودتان می توانید به خودتان بدهید چراکه شرایط زندگی و بدنی و روحی هر انسانی با دیگری متفاوت است و هر کدام از این راهکارها ممکن است بر روی شخص خاصی به کار آید شما بایستی از بین این راهکارها آنهایی را که بیشتر تاثیر گذار است را انتخاب کنید . ما تنها می‌توانیم راهکارها را به شما ارائه دهیم ، انتخاب بهترین و تاثیر گذارترین روش ها برای شخص شما با خودتان است .

۲۵ – انرژی تان را در روز تخلیه کنید

یکی از مواردی که انسان را  به سمت استناد سوق می‌دهد انرژی تخلیه نشده بدن است ، در ماشینی شدن زندگی امروز این اتفاق بیشتر رخ می‌دهد و معمولاً ذهن خسته شده و انرژی باقی می‌ماند و بهترین راه و لذت بخش ترین راه برای دفع این انرژی ذخیره شده را ذهن انسان ، رابطه جنسی تشخیص میدهد و مغز آن را انتخاب میکند و این است که فرد مجرد به سمت خود ارضایی پیش میرود .
انرژی خود را در طول روز تخلیه کرده و سر خود را با کارهای سنگین و ورزش سنگین گرم کنید و انرژی خود را تخلیه کنید . بدانید در این زمان قدرت شما بیشتر خواهد بود و سنگین تر ورزش خواهید کرد .
روزه نیز می تواند انرژی بدن را گرفته و شما را در حالت حضور قلب در پیشگاه خداوند قرار داده و به سلامت بدن شما و طول عمر شما نیز کمک کند.

۲۶ – قبل از خواب به دسشویی بروید

قبل از خواب به دسشویی بروید و با اب خیلی خنک خود را بشویید .
چرا که فشار جریان خون جمع شده در مناطق جنسی با اب خنک کند شده و تحریک جنسی کاهش می یابد. فشار پر مثانه نیز به تحریک بیشتر شما کمک خواهد کرد.

۲۷ – بی خوابی نکشید و ساعت خواب داشته باشید

بی خوابی در شب به دلیل وجود عوامل مختلف تحریک کننده مانند خلوتی ، راحتی ، تفکرات جنسی ، عدم امکان به کار بردن ترفندهایی مانند ورزش ، وجود انرژی ذخیره شده و خالی نشده به دلیل شام و وجود تنهایی و عوامل مختلف شما را در شرایط خطرناکی قرار خواهد داد
پس‌حتما برنامه بریزید زودتر از دیگران بخوابید و همچنین خسته به رختخواب بروید که سریعا بتوانید بخوابید .
از طرفی دیگر هم در صورت امکان سعی کنید که بعد از افراد خانواده بیدار شوید .

۲۸ – تا کامل خسته نشدید به رختخواب نروید

تا زمانی که کامل خواب شما را فرا نگرفته و مطمئن نشدید که تا به رختخواب بروید سریعا خوابتان خواهد برد به سمت خواب و رختخواب نروید .
این نیازمند برنامه ریزی روزانه و تنظیم ساعت بیداری و ساعت خواب و طرز س تخلیه انرژی در طول روز است

۲۹ – ترک عادت کار با گوشی در رختخواب

عادت گوشی گرفتن در رختخواب را ترک کنید این موضوع مهمی است ، چرا که خود یکی از عواملی است که فرد را در رختخواب در حالت ساکن بودن و خلوت بودن تاریک بودن و دیده نشدن راحت بودن و پکیجی از عواملی که انسان را به استمنا و تحریک شدن سوق می دهد همین استفاده از گوشی در رختخواب است پس عادت خطرناکی است و شما بایستی عادات خطرناکی که ممکن است شما را به تحریک شدن سوق دهد دوری کنید .

۳۰ – دمر نخوابید

این نوع خوابیدن که به طرز خوابیدن شیطان معروف است فشار بر روی اندام جنسی شما آورده و باعث تحریک شدن شما می شود و همچنین از قرار دادن متکا در بین پاها و یا انداختن اجسام روی اندامهای جنسی خود خودداری کنید

۳۱ – زیاد در رختخواب نمانید

خیلی‌ها هستند که در رختخواب تحریک جنسی آنها بیشتر می‌شود این افراد بایستی به محض بیدار شدن از رختخواب جدا شده و در رختخواب نمانند بسیاری از افراد در همان وقت خواب گوشی خود را برداشته باشد و با گوشی کار می‌کنند و همین امر باعث تحریک آنها برای خودارضایی می شوند چنین افرادی بایستی بلافاصله بعد از بیدار شدن از رختخواب ، بلند شده و ترجیحا اندام های جنسی خود و اطراف اندامها آبسرد گرفته تا تحریک آن ها برداشته شود ترجیحاً وارد جمع شوند چنین افرادی باید با توجه به نکاتی که گفته شده برنانه ریزی برای به رختخواب رفتن داشته باشند .

۳۲ – آب سرد

همانطور که بالاتر بسیار اشاره کردیم ، جریان خونی که به آلت تناسلی زن و مرد میرسد باعث تحریک پذیری ، نبض زدن می شود و توانایی فرد برای ورود به رابطه جنسی و استمنا را در زن و مرد فراهم میکند .
پس اولین کاری که شخص برای جلوگیری از استمنا میتواند انجام دهد آب خنک زدن و یا خنک کردن اندام تناسلی می باشد که باعث عدم گردش خون بالا می شود و این سرما باعث جلوگیری از تحریک شدن فرد و در نتیجه جلوگیری از تحریک بیشتر می شود . توجه شود نباید فقط اندام جنسی سرد شود چرا که اطراف آن نیز بایستی خنک شود چرا که گرمای اطراف اندام های تناسلی گرما را به اندام ها انتقال می دهد و تحریک دوباره انجام میشود
البته بهترین راهکار دوش آب خنک می باشد .

۳۳ –  از گرمای طولانی مدت دوری کنید

گرما نیز به دلیل افزایش جریان خون در بدن و اندام های جنسی باعث افزایش میل جنسی در افراد می شود به همین خاطر بهتر است تا میتوانید از گرم و نرم بودن محیط اطراف خود دوری کرده و از هوای خنک و اب خنک برای کم کردن میل جنسی خود به جای داروهای مختلف استفاده کنید .

۳۴ – تنها نمانید

ارضای جنسی معمولا در تنهایی صورت میگیرد ، اگر در تنهایی و اتاق خواب هستید به سالن حال بروید و یا از خانه خارج شوید نگذارید تنها بمانید

۳۵ – ذکر بگویید

مهم ترین و تاثیر گذار ترین ذکر ایه قران است
آیا نمیدانید خداوند تو را میبیند
البته سعی کنید این آیه را به فارسی بگویید که حضور خداوند را بیشتر حس کنید که خداوند در حال مشاهده شما می باشد
ذکر گفتن شما را به یاد خداوند و ترس از گناه می اندازد و حضور خداوند شما را از گناه خود ارضایی باز میدارد .
ذکر گفتن به شما در مسیر ترک خودارضایی کمک میکند و از تحریک شدن و افکار مسموم نیز باز می دارد.

۳۶ – حواستان به تغذیه باشد

بسیاری از غذاهایی که مخصوصا در شما قدرت جنسی شما را افزایش میدهد دوری کنید و یا کم کنید
بسته به بدن شما این غذاها متفاوت است
خوردنی هایی که قدرت جنسی را افزایش می دهند عبارت امد از :
۱ – غذاهایی که طبع گرم دارند
۲ – خرما
۳- موز
۴ – پیاز
۵ -شکلات تلخ
۶ – ادویه جات مخصوصا فلفل و زنجبیل
۷ – اجیل
و بسیاری دیگر از مواردی که بسته به بدن و ژنتیک فرد تاثیر ان ها کم و زیاد می شود

۳۷ – لباس تنگ نپوشید

لباس تنگ به دلیل فشار به اندام های جنسی ممکن است خود محرکی باشد برای فشار جنسی بیشتر که در کنار عوامل دیگر به خود ارضایی منجر شود.
یکی از عواملی که میگوییم لباس تنگ نپوشید به این دلیل است که با حرکت بدن اندام جنسی شما نیز تحت فشار قرار گرفته و تمرکز شما به ان قسمت از بدن معطوف می شود و مانند این است که با حرکت بدن ، اندام های جنسی را تحریک کنید و لباس مانند ماساژور بدن عمل کند .
ناگفته نماند که لباس های تنگ مخصوصا برای اقایان مشکلات دیگری را نیز ایجاد میکند که در نوع اسپرم ها و شرایط سلامت اندام های جنسی ان ها بسیار تاثیرگذار است.

۳۸ – به اخرش فکر کنید

این مورد بیشتر برای مواقعی کار برد دارد که شما خیلی تحریک شده و راهکارها اثر نکرده و به سمت خودارضایی در حال کشیده شدن هستید ، در این وضعیت یک مساله ای که میتواند خیلی به شما برای مقاومت نشان دادن و استفاده از راهکار های ارائه شده انگیزه بدهد این است که برای حتی شده ۱ دقیقه دست از هر کاری بکشید ، تصور کنید و خیال پردازی کنید الان شما دست به خودارضایی زده اید و حالا در حال سرزنش خود و بیزاری از خود هستید
این موضوع به شما کمک میکند که همین حالا از راهکار ها استفاده کنید تا از تحریک و این عمل دست بردارید . این فکر کردن به اینکه الان کار تمام شده و شما در حال رنجش از خود هستید میتواند مانع خودارضایی شما شود .

۳۹ – نگاه به نامحرم تیر زهر آلود شیطان

این حدیث امام صادق ع واقعا درست است . برخی حتی به مقدار لحظه ای در کوچه و خیابان و شبکه ها مجازی و اینترنت حتی شده برای لحظه ای نگاه به جنس مخالف کرده ولی در واقعیت اتفاقی که می افتد این است که این نگاه و تاثیرات آن گذرا نیست ، و بعد از دیدن نامحرم اتفاقی که در انسان می افتد این است که سلیقه شما عوض خواهد شد ، شما تنوع طلب خواهید شد ، شما ارضای روحی و جسمی نخواهید شد شما چند قدم به استمنا نزدیک خواهید شد ، بدانید که همین نگاه های کوچک شما را عادت به نگاه های طولانی تر و  گناه بزرگ تر که استمناء می باشد سوق میدهد.
پس بدانید این کار بذر خود ارضایی را در ضمیر ناخود آگاه شما می کارد ‌.
پس دلخوش به نگاه شهوت آلود و استمنا نکردن نباشید که آینده مبارزه شما سخت تر و به گناه نزدیک تر خواهید شد .

۴۰ – در نظر داشته باشید : تحریک کوچیک = استمناء

تفکرات جنسی یا دیدن اولین عکس نقطه اغاز استمنا می باشد پس فکر نکنید شما قوی هستید و میتوانید تحمل کنید ، چرا که اگر اینگونه بود تا الان خود ارضایی را ترک کرده بودید.
برخی زیادی از خود مطمئن هستند که فلان فیلم یا عکس را دیدن باعث تحریک یا استمناء ان ها نمی شود ولی حقیقت خلاف این است ، چرا که تحریک کوچک باعث می شود که طرف به سمت تحریک بیشتر و بیشتر رفته و در نهایت به استمناء برسد که اگر هم نرسد و خیلی بتواند خود را از گناه حفظ کند ، دو اتفاق برای او خواهد افتاد :
اول اینکه در ساعات یا روزهای آینده به دلیل تحریک بیشتر هم اذیت بیشتری خواهد شد و هم احتمال استمناء او بسیار زیاد خواهد بود
دوم اینکه همان نگاه کردن با شهوت و تحریک هر چند کم هم دارای گناه است و یکی از گناهان بسیار بزرگ این است که انسان گناه خود را کوچک بشمارد .هر گناه کوچک مخالفت از فرمان پروردگار است ، پس همین نگاه زهر الود را هم کنار بگذارید .
پس اگر تصمیم قطعی ترک گناه گرفته اید حتی از گناهان کوچک ، و شهوت و تحریک های کوچک نیز دوری کنید و آن را مساوی با گناه انجام شده بدانید .

***آخرین راه اینکه برنامه ریزی کنید***

اگر تمامی راه ها را تست کردید و نتیجه نگرفتید ، برنامه ریزی اخرین مرحله است که باید انجام دهید و این موضوع ترکیبی از اخرین روش و روشهای دیگر می باشد .
نحوه کار به این صورت است که همانطور که شیطان شما را وسوسه کرده و خود ارضایی را از کم به زیاد و حالا به اعتیاد رسانده است شما باید این مسیر را معکوس کنید و از ترفند شیطان بر علیه او استفاده کنید .
روش کار به این صورت است که شما تعداد دفعات خود ارضایی خود را محاسبه میکنید و مثلا شما متوجه می شوید که هر ۴ روز یکبار تحریک شده و این کار را انجام میدهید . در اینجا شما باید ۴ روز را به ۵ روز ارتقا دهید و زمانی باید ۵ روز را به ۶ روز ارتقا دهید که در طول مدت این ۵ روز با خود ارضایی نکردن ، شما اذیت نشوید مانند همان چیزی که در ۴ روز اتفاق می افتاد ، و ۵ روز یکبار تبدیل به عادت شود وقتی میخ ۵ روز یکبار را کوبیدید و دیدید شما توانستید بدون اذیت شدن ۵ روز یکبار خودارضایی نکردن را تحمل کنید وقت ان رسیده است که شما ۵ را به ۶ روز ارتقا دهید و سعی کنید به ۶ روز یکبار عادت کنید .
نکته جالب این است که خواهید دید در سر تاریخ مورد نظر ، شما انگیزه پیدا خواهید کرد که بیشتر تحمل کنید و حتی یک روز دیگر تحمل کنید و کمی فشار را بر خود بیشتر کنید و این است که شما یک قدم به پیروزی خود نزدیک تر شوید .

در نظر داشته باشید که هر گاه دیدید باز هم نشد و دوباره روی به خودارضایی آوردید همان جا تصمیم گرفته و روی روز های ثابت بمانید و بیشتر نکنید و سعی کنید خط قرمز تعیین کنید و روی خط قرمز مثلا ۴ روز و یا ۵ روز بمانید و نگذارید خودارضایی شما بیشتر از خط قرمز شود
.

کلام اخر

این قدرتی است که خداوند در انسان قرار داده است و با این قدرت بقای خانواده و جامعه و سلامت انسان شکل میگیرد.
زن و مرد بایستی نسبت به جنس مخالف خود حس جنسی داشته باشند و این را بدانید ، کسی که تحریک نشود مریض است و نیاز به درمان دارد چه زن و چه مرد باید تحت درمان قرار بگیرد .
امیدواریم اموزش ها کمک کرده باشد که شما این عادت بد را ترک کرده باشید همچنین منتظر نظرات شما در کامنت ها و همچنین ارتباط شما با ما از طریق صفحه ارتباط با ما هستیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *